הצלחה בלימודים ובמתמטיקה קווים לדמותה

הרבה פעמים אנחנו מרגישים חרדה שמתלווה ללימודים ולמבחנים בבית הספר. מי מאיתנו לא רוצה "להצליח". לקבל ציונים טובים, הערכה מהמורים, מהחברים וכמובן מההורים. אבל מה גורם לחלק מהתלמידים להצליח ולחלקם האחר לא?

לפעמים זה נראה שהצלחה בלימודים ובמתמטיקה בפרט מתרחשת פתאום. כלומר מהצד זה נראה שיש תלמידים שהם מצליחים יותר, שזה בא להם בקלות, שהם נולדו טובים יותר במתמטיקה.. אך המחשבה הזו אינה נכונה כמובן, היא מתסכלת ופוגעת במוטיבציה שלנו להמשך. כל אלו חלק מהאמונות המגבילות שאנחנו מספרים לעצמנו בראש כדי לתרץ חוסר הצלחה או מוטיבציה.

תשאלו את כל האנשים "המצליחנים" מהו סוד ההצלחה שלהם והם יענו לכם שההצלחה שלהם היא תוצאה של עבודה יומיומית קשה ואינטנסיבית.
מכירים את המשפט המפורסם: "המקום היחידי שבו הצלחה באה לפני עבודה זה במילון"?

אז זה לא סתם. זה בגלל שהצלחה בלימודים, ובמתמטיקה במיוחד, היא אוסף של הרבה פעולות קטנות ויום יומיות:

 • הגעה לבית הספר.
 • להקשיב בשיעור.
 • להשתתף בשיעור.
 • לשאול שאלות.
 • סדר וארגון בחומר הלימוד וגם בפתרון השאלות.
 • תרגול מתמיד והכנת שיעורי בית.
 • התכוננות למבחנים.
 • ועוד, ועוד ועוד…

מי שמתאמן מצליח

מתמטיקה היא הרבה מעבר למספרים וחישובים. זאת היכולת להביא את המחשבות שלכם לידי פרוטוקול מסודר ומאורגן של פתרון על דף. כמו למשל הפתרון הזה שאתם רואים בתמונה למטה. היכולת לכתוב תרגיל בצורה מאד מסודרת, שתהיה מובנת ומדויקת שמובילה לפתרון. יש תלמידים שיש להם את הכלים לפתח את המיומנות הזו לבד, ויש תלמידים שיצטרכו עזרה והכוונה. החדשות הטובות הן שהיכולת הזאת מתפתחת עם השנים. אנחנו רואים את זה הרבה פעמים אצל התלמידים שלנו, שרכישת המיומנות הזו מביאה לשיפור אדיר בתוצאות.

זכרו שמי שמתאמן מצליח! אל תוותרו ואל תרימו ידיים! תרגול הוא שריר, ככל שמתרגלים השריר נהיה חזק יותר, ומיומן יותר. פתרו עוד תרגיל, דייקו שוב את כתיבת הפתרון שלו, מתרגיל לתרגיל פתאום הדברים נראים לכם אחרת, יותר זורם, יותר נעים, קליל יותר. ואז, פתאום, בלי שתשימו לב אתם מצליחים! עם התמדה ונחישות אתם תצליחו להשיג כל יעד שתרצו, תאמינו בעצמכם. הכל אפשרי אם רק תרצו!

איך לפתור נכון שאלות גיאומטריה במתמטיקה
טענה נימוק בגיאומטריה
חייגו: 053-270-7726

להרשמה לסקאלה ולפרטים נוספים, צרו קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  אתר זה מוגן ע"י reCAPTCHA, תחת מדיניות הפרטיות ותנאי השימוש של גוגל.

  Designed and developed by: Gilad Sotil