מתמטיקה לכיתות ט' י'

המטרה שלנו בשיעורי המתמטיקה לחטיבה ולתיכון היא להקנות בסיס איתן, מיומנויות והרגלי למידה נכונים, לאורך כל שנת הלימודים עצמה ולקראת מבחני המפמ"ר בסוף כיתה ט' ולבחינת הבגרות במתמטיקה שמתקיימת לראשונה בכיתה יא'.

כיתה ט' חותמת את לימודי המתמטיקה בחטיבת הביניים ובונה את התשתית לקראת צורת החשיבה הנדרשת לבחינת הבגרות במתמטיקה בתיכון: החל מהטכניקה והמיומנות האלגברית, דרך הבנת התשתית הלוגית של המתמטיקה והמערכת ההיסקית הנדרשת בגאומטריה ועד לחשיבה האנליטית והעמקת ההבנה בעולם הפונקציות בתחום של החשבון הדיפרנציאלי והאינטגרלי.

הכנה לבגרות מתמטיקה גני תקווה
הכנה לבגרות מתמטיקה גני תקווה

 

עבודת צוות - אתגר המרשמלו
עבודת צוות – אתגר המרשמלו

השיעורים מתקיימים פעם בשבוע למשך שעתיים, לאורך כל שנת הלימודים ובקבוצות לימוד קטנות של עד 10 תלמידים.
במהלך השיעורים נבנה לתלמידים תשתית חזקה ואיתנה להבנת הנושאים השונים ויישומם. ניתן לקרוא עוד על יתרונות הלמידה בקבוצה לחצו  –  (מורה פרטי או שיעור בקבוצה).

הגישה בכיתה ט' היא יותר פורמלית מאשר בכיתות ז'-ח' ולראשונה בלימודי הגיאומטריה התלמידים לומדים להוכיח משפטים במסגרת היסקית המתבססת על הנחות יסוד והגדרות. זה הבסיס לכל הכתיבה הפורמלית שבה כל טענה מנומקת היטב שהם יידרשו אליה במהלך כיתה י' ובבחינת הבגרות במתמטיקה (אתם בטח זוכרים כמה קשה היה להיחשף לכל נושא הכתיבה של הטענה והנימוק לראשונה). אנחנו מקפידים לפתח אצל התלמידים שלנו בסקאלה את התשתית הלוגית הנדרשת על-ידי הקדמת התכנון לביצוע בפתרון התרגילים דרך פיתוח חשיבה ביקורתית, ובנוסף בגלל הלימוד הקבוצתי התלמידים נחשפים להצגה של מספר דרכי פתרון נוספים על מנת להכיר דרכים נוספות לפתרון בעתיד.

חידת מתמטיקה - אתנחתא
חידת מתמטיקה – אתנחתא

בסוף כיתה ט' ובמהלך כל כיתה י' המיומנות האלגברית שזורה כחוט השני בין הנושאים השונים וגם כנושא עצמי ע"י שאלות שלמות בנושא האלגברה. רמת הקושי עולה כאשר נחשפים לראשונה לפרמטרים, אותן אותיות אשר באות להחליף את המספרים בתרגילים בנושאים השונים. יש חשיבות גדולה לפיתוח חשיבה מופשטת בעיקר כאשר דרגת הקושי של התרגילים עולה ונדרש מספר רב של פעולות כדי להגיע לפתרון התרגיל ולא רואים את פתרונו מיד בשלב הראשוני.

מערכת השעות:

חטיבת ביניים ראשונים גני-תקווה:

 • כיתה ט

חטיבת ביניים בן צבי-שז"ר קריית אונו:

 • כיתה ט

תיכון מיתר גני-תקווה:

 • כיתה י
  4 יחידות:
  5 יחידות:

תיכון בן צבי קריית אונו:

 • כיתה י
  4 יחידות:
  5 יחידות:

תיכון מקיף יהוד:

 • כיתה י
חייגו: 053-270-7726

להרשמה לסקאלה ולפרטים נוספים, צרו קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  אתר זה מוגן ע"י reCAPTCHA, תחת מדיניות הפרטיות ותנאי השימוש של גוגל.

  Designed and developed by: Gilad Sotil