סוגרים שנה

ואוו איזו שנה זו הייתה. השנה סקאלה גדלה ביחד אתכם וזה מאד מרגש!
נעשתה כאן עבודה קשה, ההכנה למבחנים נבנתה בצורה טובה, אפילו משובחת. הייתה כאן משמעות. ההכנה למבחנים נבנתה לאט אבל בטוח, בהדרגה, במתינות ובקביעות. במבט לאחור ניתן לומר כי התהליך היה נכון ואט אט התגלו בנו הכוחות.

הכנה למבחנים: בסקאלה אנחנו מלמדים איך ללמוד

אנחנו מקנים הרגלים נכונים ללמידה והכנה למבחנים באמצעות הגישה ההוליסטית-מערכתית שהופכת את הלימודים לדרך חיים ומעניקה כלים להתמודדות והצלחה עם הקשיים והאתגרים והשנה התפתחנו בשלושה אפיקים:

הרגלי למידה, הכנה למבחנים, סקאלה גני תקווה
הרגלי למידה, הכנה למבחנים, סקאלה

ההיבט הקוגנטיבי בלמידה

יותר מכל, השנה למדנו איך ללמוד: להתמודד עם בעיות ולמצוא פתרונות יצירתיים, לפתח כישורי חשיבה ואנליטיות. לא איך לשנן חומר לימודי וללמוד פתרונות נקודתיים לשאלה כזו או אחרת. תוסיפו לכך שהלמידה אצלנו בסקאלה וההכנה למבחנים היא באווירה אחרת כלומר, אנחנו יוצאים מן הקופסא כדי להנגיש את החומר בצורה נהירה וחווייתית ותקבלו מתכון מנצח להצלחה בלימודים.

ההיבט הפסיכולוגי בלמידה

ניתחנו את גורמי ההצלחה ושילבנו פעילויות שתומכות בגישה הזו, כמו הערב שקיימנו בנושא: "איך להגיע מוכנים למבחנים", שבו דיברנו על איך אנחנו מייצרים מוטיבציה ללימודים ובכלל לחיים, ומהם השלבים שיעזרו לנו בדרך לשם.
בחלק השני של הערב, אלי חוה, פסיכולוג חינוכי ופסיכולוג ספורט, דיבר על המהמורות והחרדות בדרך למבחן ואיך אפשר להתגבר עליהם.
אלי, אשר מדמה את תהליכי ההתמודדות של ספורטאים במצבי לחץ לחייהם של התלמידים, הצביע על הקשר בין רמת העוררות שלנו לבין התפקוד.
ככל שרמת העוררות שלנו עולה כך גם התפקוד מגיע לביצוע מקסימלי. הסבנו את תשומת הלב לכך שהרבה פעמים בעת התגברות העוררות ישנה נקודה שלאחריה תחושת הלחץ גורמת למחשבות שליליות אשר מובילות לירידה בתפקוד. הבנה וקבלה של הלחץ כחלק בריא ורצוי בתפקוד יאפשרו את השמירה על הביצוע המקסימלי.
כחלק מההבנה שבלחץ יש מרכיב מניע והוא חיוני להצלחה, קיבלנו כלים מעשיים איך לגרום לו לעבוד לטובתנו ואיך להפחית את התחושות שליליות שמתלוות אליו לעיתים קרובות

ההיבט החברתי בלמידה

הלימוד בקבוצה מייצר דינמיקה מעניינת בין התלמידים: מצד אחד יש אלמנט תחרותי שמדרבן אותם ואת הלמידה ומצד שני תמיכה ועזרה אחד לשני בדרך להצלחה ומלימוד פסיבי הלמידה הופכת ללמידה פעילה. הלמידה בקבוצה תורמת לתחושת החוויה ומגבירה את המוטיבציה שכל כך חשובה לתהליך הלמידה וגורמת לתלמידים לקחת יותר אחריות אישית על הלמידה שלהם.
עבודת צוות היא מרכיב מאד חשוב בעולם של היום ולכן גם המורים שלנו הם לא רק מנחים שעומדים מול הלוח, אלא גם מאמנים, מנהיגים ומנטורים!

חייגו: 053-270-7726

להרשמה לסקאלה ולפרטים נוספים, צרו קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

    אתר זה מוגן ע"י reCAPTCHA, תחת מדיניות הפרטיות ותנאי השימוש של גוגל.

    Designed and developed by: Gilad Sotil