פיזיקה ומדעים לכיתות ט' – יב'

"מי שחושב לעולם אינו מפסיק לשאול" - אלברט איינשטיין.
האם הזמן אי פעם יעמוד מלכת? ואיך זה ישפיע עלינו? מה זה חור שחור והאם קיים יקום מקביל? האם המציאות שלנו באמת קיימת? הפיזיקה תפקידה לתאר את כל תופעות היקום ואת מערכת היחסים המופלאה שלנו עם כל מה שסובב סביבנו.

בהתאם להבנה שלנו שהפיזיקה היא יותר מאוסף נוסחאות יבש ושטמון בה יופי אמיתי וקשר לחיי היום יום שלנו, בשיעורי הפיזיקה לחטיבה בכיתה ט' ולתיכון בכיתה י' אנחנו מקנים בסיס ומיומנויות חשיבה לקראת בחינת הבגרות במתמטיקה שמתקיימת בכיתה יא' ויב'.

הכנה לבגרות | שיעורי פיזיקה גני תקווה
הכנה לבגרות | שיעורי פיזיקה גני תקווה

בשיעורים הקבוצתיים שלנו בפיזיקה, לאורך כל השיעורים אנחנו מאתגרים את החשיבה ומכניסים דוגמאות מהחיים בצורה שמפתחת את החשיבה ומערערת על אופן הבנת הידע הקיים. בצורת הלמידה הזאת ההנאה מתחום הפיזיקה גוברת, שכן חקר האמת מגביר את המוטיבציה ללמידה ואת חוש הסקרנות אצל התלמידים אצלנו.

בדינמיקה הקבוצתית יש עניין גובר מאשר שלמידה פרטית מול מורה שכן לכל תלמיד יש את ההזדמנות להביע את דעתו ובכך לאתגר את עצמו ואת הקבוצה בשאילת שאלות שמובילה להפריה הדדית. בתהליך משותף אנחנו מגיעים למהות האמיתית של המושגים, החוקים והנוסחאות הפיזיקליות. זוהי התרבות הפיזיקלית. כך בעצם נבנית תאוריה, וכך התאוריה מובנת וניתנת ליישום. חשוב להבין שהלמידה בשלבים האלה היא תהליך והדגש הוא על פיתוח מיומנות חשיבה. אנחנו מאמינים שהלימוד הקבוצתי במיוחד במקצועות המדעיים  הוא יעיל יותר ומהנה יותר. ככל שאנחנו מתקרבים לבגרות הדגש יהיה על התרגול עצמו כמובן ועל ההכנה לקראת המבחנים.

 

בכיתה ט׳ – נלמד ונדגים את המושגים הפיזיקליים הבסיסיים:
משקל.
אנרגיית גובה, אנרגיית תנועה.
חשמל.
אנרגיית חום.
חום כמוס.

רשימת הנושאים לכיתה י':
אופטיקה גאומטרית.
אור וצל.
החזרת אור.
שבירת אור.
נפיצה.עדשות דקות.
קינמטיקה (ההתחלה של כיתה יא׳).

 

בנוסף לכל זה, לפיזיקה יש חשיבות מיוחדת לכל מי שירצה להמשיך בעתיד וללמוד את מקצועות ההנדסה או המדעים המדוייקים, ואף בקבלה לתוכנית עתודה צבאית או יחידות מחשוב ותכנות בצבא.

מתכונת השיעור שלנו היא פעם בשבוע באופן קבוע למשך שעתיים.

 

חייגו: 053-270-7726

להרשמה לסקאלה ולפרטים נוספים, צרו קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

    אתר זה מוגן ע"י reCAPTCHA, תחת מדיניות הפרטיות ותנאי השימוש של גוגל.

    Designed and developed by: Gilad Sotil